25.05.2015

Семінар-нарада в рамках проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні»


25 травня 2015 року, в м. Харкові, розпочався презентаційний каскад заходів багатовекторного проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні», приурочений Міжнародному дню захисту дітей.

У семінарі-нараді, що була проведена в рамках цього проекту узяли участь в якості тренерів-експертів та активних учасників й члени Харківської обласної спостережної комісії – Костянтин Автухов, Ірина Яковець та Костянтин Ключарьов.

Презентацію проекту розпочав Олег Махлай – координатор проекту Всеукраїнського центру правової допомоги «Громадський захисник». У вступному слові Олег Анатолійович зазначив, що метою проекту є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, хворих на ВІЛ/СНІД і туберкульоз) та їх сімей.

Участь у обговоренні проекту взяли співробітники органів та установ ДПтС України в Харківській області, представники Харківської обласної прокуратури, відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВСУ в Харківській області, Головного управління юстиції у Харківській області, управління Державної міграційної служби України в Харківській області, та заступники начальників з соціально-виховної та психологічної роботи виховних установ України.

З вітальним словом до гостей звернувся начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко, який підкреслив необхідність обговорення проблемних питань уразливих груп засуджених, які відбувають покарання в установах ДПтС України, та вжиття заходів щодо покращення роботи з цього питання.

Заступник начальника управління ДПтС України в Харківській області Юрій Мосійчук надав характеристику установам ДПтС України в Харківській області, розкрив основні принципи їх діяльності та наголосив на питанні ресоціалізації уразливих груп засуджених та звільнених з місць позбавлення волі.

Виступи продовжила доктор юридичних наук, провідний науковий співробітник Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України Ірина Яковець, яка звернула увагу присутніх на наявний стан справ із забезпеченням соціальної адаптації уразливих категорій засуджених, які звільняються з установ виконання покарань, а також запропонувала присутнім можливі варіанти вирішення проблем.

В перший день заходів учасники обговорень також обмінялись регіонально практикою з питань підготовки до звільнення неповнолітніх.

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support
Пошук по сайту
Державні web-ресурси