19.06.2015

Законопроект, представлений співробітником Науково-дослідного інституту вивчення проблем приступності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України Яковець І.С. на Підкомітеті по роботі з Державної пенітенціарною службою України Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності


 

НА ПІДКОМІТЕТІ ОБГОВОРИЛИ НОВІ ЗАКОНОПРОЕКТИ ПО ДОТРИМАННЮ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ПЕНІТЕНЦІАРНІЙ СИСТЕМІ

16 червня 2015 року на базі Підкомітету по роботі з Державної пенітенціарною службою України Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відбулася друга робоча зустріч по темі: "Законодавче забезпечення дотримання прав людини в пенітенціарній системі України".

Головуючий на зустрічі – народний депутат України Юрій Мірошниченко – Голова підкомітету  по роботі з Державною пенітенціарною службою України – подякував всім учасникам за час, який вони приділяють цьому питанню, активність і професіоналізм, з яким вони підходять до його вирішення та за співпрацю з Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і профільним підкомітетом.

Юрій Мірошниченко зауважив, що це вже друга робоча зустріч в форматі  роботи підкомітету і нагадав всім присутнім про те, що минулого разу було прийняте рішення розвивати два напрямки співпраці: законотворчий і прикладний. «Також є якісь обставини та випадки, котрі вимагають уваги і з боку Верховної Ради, Комітету і нашого профільного підкомітету. Цю роботу ми теж не будемо ігнорувати. Ми будемо разом з Державною пенітенціарною службою, Уповноваженим з прав людини та іншими органами розглядати вже конкретні питання», – пояснив парламентарій.

Голова підкомітету зазначив, що за результатами попередньої зустрічі, прийнято рішення про створення робочих підгруп з наступних актуальних питань: вдосконалення законодавства; довічно ув’язнені; соціально-економічні права засуджених, у тому числі  лікування; захист персоналу пенітенціарної служби; ресоціалізація звільнених осіб; правовий статус засуджених і умови їх утримання в закладах пенітенціарної служби; права потерпілих; пробація.

Свої законопроекти також представила Ірина Станіславівна Яковець, старший науковий співробітник сектора дослідження проблем кримінально-виконавчого законодавства Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса НАПрН України.

«Аналіз практики застосування заохочень і стягнень свідчить про її недосконалість. Відсутність чітких процедур, гарантій дотримання прав засуджених при цьому у поєднанні з суттєвим впливом суб’єктивного ставлення персоналу для засуджених призводить до порушень прав позбавлених волі осіб. Водночас існуючий перелік заходів заохочення і стягнення не забезпечує поставлених перед ними завдань, є малоефективним і потребує розширення з урахуванням потреб засуджених і можливостей системи виконання покарань», – пояснила сутність розробленого нею проекту закону «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо удосконалення порядку застосування до засуджених заходів заохочення і стягнення» Ірина Яковець.

Учасниками робочої зустрічі також була підтримана пропозиція голови підкомітету – підтримати даний законопроект і за тиждень його доопрацювати.

Представляючи законопроект «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо гуманізації порядку і умов виконання покарань)», Ірина Яковець зазначила, що в проекті передбачено привести до єдиного термінологічного стилю положення кодексу, які встановлюють перелік осіб, що мають надавати правову допомогу, та порядок їх допущення до засуджених. Внесення пропонованих змін детальніше врегулює питання відбування засудженими всього строку покарання в одній виправній чи виховній колонії. Уточняється розподіл повноважень між такими суб’єктами громадського контролю, як спостережні комісії та піклувальні ради, виключається дублювання функцій.

Щодо цього законопроекту, учасниками також було прийняте рішення його підтримати і за тиждень доопрацювати.
Найбільше дискусій серед присутніх на робочій зустрічі викликав законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо гуманізації кримінальної відповідальності жінок».

«Даним законопроектом пропонується скасування покарання у виді довічного позбавлення волі щодо жінок. Нині довічне покарання відбуває лише 24 жінки і їх число не збільшується вже протягом тривалого часу. Прийняття даного закону сприятиме покращенню кримінальної політики щодо жінок та  зменшенню витрат з боку держави на їх утримання», – охарактеризувала сутність законопроекту його автор Ірина Яковець.

Голова підкомітету по діяльності Державної пенітенціарної служби України  Юрій Мірошниченко запропонував учасникам робочої зустрічі значно доопрацювати даний законопроект, враховуючи всі пропозиції та зауваження, що були висловлені присутніми.

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support
Пошук по сайту
Державні web-ресурси